Sklep

ul. Tatarska 5
30-103 Kraków
tel.: (12) 428 20 01
e-mail: sklep@nkk.pl

Serwis

tel.: (12) 428 20 02
e-mail: serwis@nkk.pl

Godziny pracy

pon - pt 9:00 - 17:00

Zwrot zużytego sprzętu

Informacja o możliwości zwrotu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

NKK System spółka z ograniczoną odpowiedzialnością stosownie do zapisów art.37, 41 i 42 Ustawy z dnia 11 września 2015r  o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym ( Dz.U. 2015 poz. 1688) informuje Klientów, iż z chwilą zakupu sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszym sklepie lub w przypadku gdy naprawa przyjętego do serwisu sprzętu jest niemożliwa ze względów technicznych lub gdy właściciel sprzętu uzna, że naprawa sprzętu jest dla niego nieopłacalna istnieje możliwość nieodpłatnego przekazania posiadanego przez Państwa zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w siedzibie naszej firmy : 30-103 Kraków ul. Tatarska 5

Jednocześnie zgodnie z art. 35.  ustęp 1  ww ustawy zakazane jest zbieranie niekompletnego zużytego sprzętu oraz części pochodzących ze zużytego sprzętu przez firmę NKK System sp. z o.o.

Numer rej. BDO: 000199638

Po wdrożeniu przepisów unijnych w Państwach Członkowskich prywatne gospodarstwa domowe na terenie krajów UE mogą bezpłatnie zwrócić stary produkt do lokalnych punktów sprzedaży detalicznej. W celu uzyskania dalszych informacji na ten temat należy skontaktować się z lokalnymi władzami lub ze sprzedawcą.

Informacja o punktach zbierania zużytego sprzętu:

1) LAMUSOWNIA                                   adres: Kraków ul. Nowohucka 1D tel. 12 646 23 70

2) PHU EKOPARTNER                           adres: Kraków ul. Drewniana 6

3) PHU EKOPARTNER                           adres: Kraków ul. Półłanki 78

4) Centrum Ekologiczne Barycz PGOW  adres Kraków ul. Krzemieniecka 40

 

Art. 37  Ustawy z dnia 11 września 2015r  o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym ( Dz.U. 2015 poz. 1688)

  1. Dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
  2. Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.
  3. Dystrybutor prowadzący jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.
  4. Dystrybutor jest obowiązany do umieszczenia w widocznym miejscu w punkcie sprzedaży informacji w zakresie, o którym mowa w ust. 1–3. Dystrybutor udostępniający na rynku sprzęt za pomocą środków porozumiewania się na odległość jest obowiązany do przekazania tych informacji w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi, w szczególności na stronie internetowej lub w formie komunikatu.
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl